WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Drodzy absolwenci,

Wyniki egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w ZIU od 3 lipca br. od godziny 10:00.

Aby zobaczyć wyniki w ZIU (Zintegrowany Interfejs Użytkownika), należy zalogować się za pomocą loginu i hasła otrzymanego od wychowawcy w dniu rozdania świadectw.

Link logowania do ZIU: https://ziu.gov.pl/

Po odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu zapraszamy 6 lipca od 13.00 do 14.30 oraz w dni następne od godz. 8.00 do 15.00

Mama i Tata to najpiękniejsze słowa świata!

W dniu 20 czerwca w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na zaproszenie uczniów klasy 1a, 1c, 3a oraz wychowawców do szkoły licznie przybyli Rodzice, dla których dzieci recytowały wiersze, odgrywały urocze scenki, śpiewały piosenki i tańczyły. Rodzice z dumą i wzruszeniem podziwiali artystyczne zdolności swoich pociech. Po części artystycznej dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki oraz laurki.

...

Narodowy Dzień Powstań Śląskich

W Narodowym Dniu Powstań Śląskich uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Katarzyny Kozy oddali cześć powstańcom śląskim Ziemi Lublinieckiej. Zapalili znicze przy pomniku ku czci Pamięci Poległych za Polskość Ziemi Śląskiej  na placu Pawła Golasia. Na Cmentarzu Wojskowym uporządkowali teren przy pomniku poświęconym tym, którzy w latach 1919 – 1945 walczyli o powrót do Polski tej części Śląska oraz walczących z hitlerowskim najeźdźcą. Nie zapomnieli również o płycie nagrobnej upamiętniającej Kazimierza Niegolewskiego.

Zachęcamy również do wysłuchania pieśni „Nasz Piastowski Śląsku” na youtube Tekst pieśni przedstawia dzieje Śląska i Ślązaków na tle wydarzeń historycznych Polski i Europy, ważnych dla odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny w 1918 r. i powrotu Śląska do Polski.
Poniżej link do pieśni: https://www.youtube.com/watch?v=fAbSxkp2SDk

SZUKASZ AKTUALNOŚCI HISTORYCZNYCH?

Wybierz rok:
Misja Szkoły
Odczyt z wyświetlacza LCD
przy wejściu do szkoły
(kliknij aby rozwinąć szczegóły)
Posiadamy certyfikaty: